Ava võistluse menüü
Информация Juhend Mis on K2 Virtuaaljooks Linnadžungel sarja juhend T-särgi mõõdud Зарегистрированные Результаты KINKEKAART

Mis on K2

➤   Mis on K2? 

 

5,27 km pikkune Ööjooksu rada, alguse ja lõpuga Ülemiste keskuse ees. Rajal vallutatakse osalejate poolt kaks parkimismaja, alt üles ja lõpuni välja. Ülemiste City parkimismajad A ja H toovad osalejatele kokku 2,49 km seiklust parkimismajades (neist enam kui 1 km jagu tõusumeetreid). Mõlema parkimismaja katusel ootab osalejaid ees ergutust tagav valgus- ja muusika etendus. Tänavaäärsetel kasutatakse emotsiooni loomiseks väliküünlaid.

 

K2 on maailma kõrguselt teine tipp, mida alpinistide seas tuntakse kui metsikut mäge (Savage mountain). 1953. aasta Ameerika ekspeditsiooni ronija George Bell lausus mäe vallutamise järel: "See on metsik mägi, mis püüab sind tappa" (allikas: Vikipeedia).

 

Ülemiste City K2 toob seega rahvasportlastele ja eriliste elamuste otsijatele lühikese, kuid tavapärasest nõudlikuma distantsi, mis eristub kõigest, mida seni Eesti tervisespordis ette võetud. K2 pakub elamust ja muutub loodetavasti aastate jooksul atraktiivseks ka külalistele väljastpoolt Eestit. Osaleda saab joostes, jalutades ja kepikõndides!

 

➤   K2 raja mõõtmise ja läbimise eripärad

 

K2 ring (5,27 km) on mõõdetud arvestusega, et mõlemas läbitavas parkimismajas on kõik parkimiskohad täidetud sõidukitega ehk ainuvõimaliku lahendusena taolise raja pakkumisel. Juhul kui parkla pööretel sõidukeid pargitud ei ole, on osalejal võimalik distantsi parkimismajas korruste vahel tehtavate pöörete arvelt vähendada. Üliraske raja kompensatsiooniks on taoline “lõikamine” lubatud ja korraldaja seda ei piira. Trajektoori optimeerimise võimalus selgub alles võistluspäeva õhtul (lähtuvalt parklas pargitud sõidukite asetusest).
 

  • Parkimismajades ei tööta GPS korrektselt
  • K2 individuaalse poolmaratoni korral toimub osalejale kummagi parkimismaja läbimine neljal korral (kokku 8 parkimismaja läbimist) - See on rada, mis püüab sind alistada ja paneb proovile ka kõige kangemad!
  • K2 individuaalvõistluse ja TEAM poolmaratonil osaleja läbib kumbagi parkimismaja ühel korral (kokku 2 parkimismaja läbimist)
  • Parkimismaja A läbimise kogupikkus: 1,26 km (sh ca 600 m tõusumeetreid)
  • Parkimismaja H kogupikkus: 1,23 km (sh ca 600 m tõusumeetreid)

 

   Mis on K2 TEAM poolmaraton? 

 

K2 Ülemiste City võistlusring on mõõdetud kujul, mis võimaldab nelja ringi läbimisega saada kokku 21,1 km ehk poolmaratoni distantsi. Jah, K2 raames saab individuaalvõistleja läbida poolmaratoni. Lisaks sellele on töökollektiivide, pereringi ja sõpruskondade kaasamiseks loodud poolmaratoni distantsi läbimise võimalus meeskondlikult ehk tiimina. 4 liikmelises meeskonnas koos startides üht K2 ringi läbides. Meeskonnaliikmete tulemused finišijoonelt summeeritakse ja selle läbi tekib tiimide arvestuses paremusjärjestus (kellele see oluline). 

 

Iga meeskonnas osaleja osaleb ka üldarvestuses ehk sisuliselt võib kiire tiimis võistleja osutuda ka individuaal võistluse võitjaks. Tiimis võivad olla liikmeteks naised ja mehed, samuti erinevas kombinatsioonis segavõistkonnad. Rekordeid püüdvad ja rahulikult võtta või kõndida soovijad. See on ideaalne meeskonna tunde tekitaja Tallinna ühes kaunimas linnaruumis. Rakendatakse intervall ehk lainestarte, kus osalev meeskond saab startida ühe lähtena - koos.

 

➤   Mõlema päeva osaleja soodustus: 

 

Reedel osalev ööjooksja saab läbida laupäevast K2 katsumust juba reedel soetatud Ülemiste Ööjooksu särgiga. Särgi hinna võrra väiksem osavõtutasu arvestatakse osalejale laupäevase registreerimise korral automaatselt (eeldab reedel toimuva sündmuse stardiprotokollis olemist). Väldime sellega üle tootmist ja vähendame ökoloogilist jalajälge - premeerime lojaalseid fänne.

 

Osaledes reedel (9. august) Ülemistel Ööjooksul on laupäevane (10. august) osalemine esimese 400 registreerija jaoks vaid 10€ ja seejärel 15€ maksumusega (laupäeval osaletakse reedel väljastatud Ülemiste Ööjooksu särgiga).Registreerides "early bird" pakkumisega 4 liikmelise meeskonna on osalustasu kokku 40€ (iga lõpetaja teenib medali, e-diplomi ja energiat taastava kinkekoti. Tagatud on elektrooniline ajavõtt, rajateenindus, stardimaterjalid ja Ööjooksu K2 elamus).

 

➤     Esmakordse suurusega rahaline auhinnafond:

 

Ülemiste Ööjooksu tippvõistlejate premeerimiseks väljastatakse rahalisteks preemiateks kokku 7000€, millele lisanduvad toetajate auhinnad, karikad jm. Kõiki osalejaid premeeritakse medaliga (medalid on erinevatel päevadel erinevad) ja osalemine toimub ainult sündmuseks loodud ning kujundatud võistlussärgis (väljastatakse koos stardimaterjaliga).

Suurtoetajad
Ülemiste
Nike
Sportland
Neptunas
Tallinna linn
Stebby
KFC
Toetajad
Astera
Astri
Photopoint
Revin Grupp
Panasonic
Palms
Nivea
Fazer
Pumpic
Viking Line
Rakvere Linn
Eesti Kultuurkapital
Cappy
Ülemiste City
Ramudden
Integratsiooni SA
Lammasmäe
Noblessner
RIMI Eesti Linnajooksud
LVSL
A-Sport
Farmi
Maardu linn
Cramo
Haljala vald
Narva linn
Speedo
Panasonic patarei
Pihlaka
Autopartner
Elke Grupp